Bir Yaz Gecesi Rüyası

Ayşe Tolga ve Arbil Çelen Yuca ile Yaz Gündönümü

Tazelenme, başlangıç, tohum ekme, niyet etme, dilekleri dileme zamanı 21 Haziran Gün Dönümünde Lifepark Bahçeköy’ün büyülü ormanında, sihirli bir geceye davetlisiniz.

Yazar, Hikaye anlatıcısı ve hatırlatıcı Arbil Çelen Yuca ile Klinik Aromaterapist, Yazar ve Enerji Dönüşüm Uzmanı Ayşe Tolga ile Shakespeare’den ilhamla 21 Haziranı orman perilerinin, Tanrı Pan’ın, mayanın üzümün, tılsım ve iksirlerin, nektarlar ve aromaların, efsane ve masalların izini süreceğiniz daha evvel hiç yaşamadığınız bir deneyim sizi bekliyor…

Neden “Gündönümü” Deniyor?”

Haziran gündönümüne kadar olan aylarda, güneş gün doğumu ve gün batımının konumu kuzeye doğru ilerler. Gündönümü günü 21 Martta en kuzey noktasına ulaştıktan sonra, 21 Haziran’da duraklar ve sonra güneye doğru ilerlemeye başlar. Gün dönümü” kelimesi, temelde Güneş Durması demektir. “Güneş (sol) duruşu (stitium)” anlamına gelen Latince solstitium kelimesinden türemiştir.

Yaz gündönümü veya yaz gün dönümü Yaz gündönümü tarihi olan 21 Haziran, Kuzey Yarımküre’de en uzun gündüz ve en kısa gecenin yaşandığı gün olurken, kuzeye gidildikçe gündüz süresi de uzuyor.

21 Haziran Yaz Gündönümü, ya da Estival gündönümü, yaz ortası olarak da bilinir. Güneş ışıklarının Yengeç Dönencesi’ne yılda bir kez dik geldiği andır. Dünya güneşin enerjisini daha yoğun hisseder. Bu gün kadim çağlardan beri kutsal kabul edilir. Biz de 21 Haziran 19.00’-23.00, Lifepark Hint Bahçesi’nde ormanın derinliklerinde, yüzyıllık ağaçların altında, hep beraber:

Ayşe Tolga ve Arbil Çelen Yuca ile;

21 Haziran enerjileri hakkında bilgi sahibi olacağız

Gün dönümü masallar efsanelerini dinleyeceğiz

Ormanda Bir Arınma ve Niyet Meditasyonu yapacağız.

İksirleri ve nektarları tadacak ve koklayarak bizlerdeki sihiri aktive edeceğiz.

Sizi de bekliyoruz. Sinirli Kontenjan Mevcuttur.Katilim icin passo.comdan yerinizi ayirabilirsiniz.

Etkinliğimize dahil olanlar.

Açık büfe yiyecek ve içki

Tüm katılımcılara özel hazırlanacak iksir ve tılsımlar.

Otopark